Рідні 6-річної дівчинки не хотіли залишати Авдіївку через старих батьків: подробиці смерті Елі від серцевого нападу

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Про Елю раніше мало хто знав

11 січня у прифронтовому місті Авдіївка на Донеччині від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка Еля Федоренко. Її бабуся та дідусь відмовлялися залишати місто, незважаючи на вмовляння волонтерів.

Сім’я жила у підвалах, оскільки місто постійно обстрілюють. Як розповів нам волонтер Влад Маховський, він двічі зустрічався з цією родиною.

Рідні 6-річної дівчинки не хотіли залишати Авдіївку через старих батьків: подробиці смерті Елі від серцевого нападу
«Спочатку вони жили в підвалі багатоквартирного будинку. У них там квартира на першому поверсі є. Виїжджати не хотіли. Бабуся дівчинки Оксана Олексіївна говорила, що у них самих є старі батьки, яких треба доглядати. Пізніше вони перебралися до цих батьків у їхній будинок і жили там. Еля там і померла», – каже Маховський.

Востаннє, коли волонтер хотів відвідати дівчинку та привітати її з днем народження, бабуся з дідусем йому не дозволили навіть побачитися з дитиною.

«Справа в тому, що про існування Елі мало хто знав. У цьому місті в підвалах живе достатньо дітей, а ось про Елю не було відомо. Тому про неї ми повідомили поліцію. Ті зі свого боку відвідали сім’ю, теж умовляли їх виїхати. Але рідні не погодилися, і їх попросили написати офіційну відмову від евакуації. Мабуть, тому вони більше не хотіли, щоб дитина з кимось спілкувалася», – каже волонтер.

Рідні 6-річної дівчинки не хотіли залишати Авдіївку через старих батьків: подробиці смерті Елі від серцевого нападу
Ще під час знайомства бабуся повідомила, що мама дівчинки до початку повномасштабного вторгнення в Україну поїхала на заробітки за кордон, куди саме – невідомо. А батько дівчинки помер.

Звикають жити у підвалах

За словами волонтера, в Авдіївці вже давно немає світла, газу, води, тепла. Тим більше, там немає лікарів, соціальних служб. Місто постійно зазнає обстрілів із боку російських окупантів. Багато будинків зруйновано.

«Там є ще одна родина, у них діти 10 і 14 років. Я для них уже знайшов житло, готовий рік усе для них оплачувати, годувати, тільки виїжджайте. Не хочуть! Люди просто звикають до такого печерного існування, у сирих підвалах, під бомбардуванням», – каже Маховський.

Останнім часом до Авдіївки почали повертатися люди. У цьому небезпечному місті вже мешкають 2500 людей, серед них діти. Волонтери доставляють людям продукти, воду, печі для обігріву. Але це життя не можна назвати нормальним, і випадок із дівчинкою Елею цьому доказ.

842
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: