Прямо на саміті! Дуда висказав все – історичне рішення: на весь світ. Українцям приготуватись!

Лідер Польщі Анджей Дуда і глава уряду Матеуш Моравецький під час перебування на Всесвітньому Економічному форумі (ВЕФ) у Давосі переконуватимуть своїх співбесідників щодо надання військової підтримки Україні та виступатимуть на тему гарантування безпеки на європейському континенті.

Про це йдеться у програмі перебування президента Польщі у Давосі, а також заяві речника уряду Пьотра Мюллера.

Згідно з програмою перебування президента РП на ВЕФ, у вівторок він візьме участь у відкритті виставки на тему воєнних злочинів росії в Україні, що відбудеться в Українському домі у Давосі. Він також братиме участь у кількох дискусійних панелях на тему безпеки в європейському регіоні.

Своєю чергою речник польського уряду Мюллер під час пресконференції у понеділок повідомив, що важливим елементом візиту Моравецького на ВЕФ будуть питання, пов’язані з посиленням оборонних можливостей України. Він зазначив, що форум у Давосі є хорошим місцем для переконування міжнародної спільноти у наданні військової допомоги Україні, адже це де-факто гарантує безпеку для всієї Європи.

“Ми пояснюємо нашим західним партнерам, а також партнерам з усього світу, що можлива поразка України де-факто означає дестабілізацію в майбутньому всієї території Європи та світу. Ми чудово знаємо, що можлива перемога росії спричинить подальшу експансію, зросте апетит росіян до завоювання інших країн, тому що володимир путін проводить таку царську політику, виходячи з того, що для нього має значення розмір території”, – підкреслив Мюллер.

Також в Польщі зазначили, що під час візиту до Берліна вестиме переговори з німецькими політиками про передачу танків Україні, адже вона сьогодні потребує сучасного озброєння.

Польський прем’єр Моравецький додав, що президент США Джозеф Байден також закликає німецьку владу до передачі Києву танків.

«Сподіваюся, що наші німецькі партнери наберуться сміливості і зможуть передати Україні значну частину необхідної важкої техніки у вигляді танків Leopard. Ми до цього готові», – заявив Моравецький.

Він зауважив, що для передачі Польщею Україні танків цього типу необхідна згода Німеччини як країни-виробника.

«Я не уявляю собі ситуації, що таку згоду швидко не буде надано», – підкреслив польський прем’єр.

Він наголосив, що в Україні зараз ведеться боротьба також і за безпеку Польщі.

«За стабільність, за мир, тому так важливо припинити зволікати і зосередитися на реальній підтримці, як це роблять Польща, США, Велика Британія», – резюмував глава польського уряду.

Зазначимо, що ВЕФ у Давосі триватиме до 20 січня. Участь у цьогорічному форумі під гаслом «Співпраця у фрагментованому світі» братиме рекордна кількість глав держав та урядів – 52. Загалом очікується понад 2700 представників зі 130 країн. Україну представлятиме делегація високого рівня. На сайті ВЕФ анонсовані виступи, зокрема, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака (19 січня), першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко (17-18 січня), голови НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова (17 січня).

Президент Володимир Зеленський, як раніше заявив , братиме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі через відеозв’язок.

«Україну представлятиме потужна делегація на чолі з Президентом. Володимир Олександрович буде брати участь дистанційно», – зазначив він.

Як повідомлялося, раніше Президент Володимир Зеленський заявляв про підготовку участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі, де будуть представлені позиція та перспективи України.

286
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: