7 хвилин тому! ЗСУ оточили? Прямо в Бахмуті – тисячі солдат: 0купантам кіnець! Термінове рішення!

16 січня російські загарбники опублікували фотографію із залізничної станції “Сіль”, що поблизу Соледара.

Навіть перебуваючи на цих позиціях, окупанти не відріжуть логістику ЗСУ з півночі Бахмута.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, так загарбники можуть відрізати рух від Бахмута на Сіверськ. Хоча туди постачають усе необхідне зі Слов’янська. Це не буде великою проблемою у логістиці.

Як нагадав Світан, у військовій справі певні міста чи населені пункти не завжди є лінією оборони. Остання формується із опорних пунктів, природних та штучних рубежів тощо.

Рубіж оборони з північного сходу Бахмута пролягає вздовж річки Бахмутки. Рубежем є не сама ріка, а певні висоти. Саме вони є тою лінією оборони, які не дають окупантами рухатися на оточення Бахмута з півночі.

Саме село не є рубежем оборони. Той опорник, та висотка, яку перерили та підготували до оборони, є рубежем. Росіяни вперлися з півночі, якщо говорити від півночі Бахмута, зокрема й в Соледарі, в українські рубежі оборони,
– зазначив Світан.

Тому сама станція “Сіль” не є рубежем оборони. Це – просто географічна назва. Лінії оборони пролягають дещо західніше. Зараз українські війська втримують ці рубежі оборони, які не дають окупантам оточити Бахмут з півночі.

Південь і північ Бахмута Донецької області – це основні напрямки, на яких російські війська намагаються проводити наступ.

В ефірі Апостроф TV Світан пояснив, що “південь Бахмута” – це Курдюмівка та з того напрямку на Часів Яр та Консантинівку, де зараз окупанти намагаються піднятися на висотки. Проте ЗСУ утримують ворога на певних рубежах.

Водночас “північ Бахмута” – це зона від Червоної гори до Соледару. Ці кілька десятків кілометрів російські окупаційні війська теж намагаються продавити, упершись у лінію оборони українських захисників в районі річки Бахмутки та залізниці.

За словами Світана, у ворога це вийшло в районі східної частини Соледара. Проте росіяни вперлися в ту ж річку Бахмутку, де частина міста знаходиться на річці, і наші війська утримують там позиції.

При цьому експерт зазначив, що найбільший тиск ворог чинить саме там. Світан додав, що українські війська стоять у режимі активної оборони, виконують певні тактично-оперативні дії, і Бахмуту поки що нічого не загрожує ні з півдня, ні з півночі.

Захоплення окупантами Соледара Донецької області стратегічно нічого не змінить для ЗСУ. Однак засновник російської ПВК “Вагнера” Євген Пригожин хоче збагатитися завдяки зруйнованому місту.

Про це розповів експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк в інтерв’ю РБК-Україна.

“У разі захоплення Соледара для противника буде завдання втриматися в низині. Бо, відійшовши на 2 кілометри в західному напрямку, наші війська опиняються на завчасно підготовленому, якісно обладнаному рубежі оборони. І вони опиняються вище ніж противник. Противнику треба наступати вгору – тобто бігти з низини Соледара 2 кілометри до першої нашої траншеї”, – розповів експерт.

Водночас тимчасове захоплення Соледару для ЗСУ у військовому сенсі не змінить нічого. Важче буде самим окупантам, які зайдуть в місто.

“Для противника це створює проблему, бо в цьому місці вогнем з панівних висот без кінця будуть вибиватися всі ті, хто зайде в Соледар. Це стане місцем колективного самогубства. Для оборони Бахмута це буде, скажімо, неприємно, бо в місті північніше утворюється вороже угруповання, яке в разі спроби руху в напрямку Бахмута потрапляє під фланговий удар Збройних сил України”, – розповів Кевлюк.

За його словами, тимчасова втрата Соледара може завдати певних складнощів для оборони Бахмута. Однак саме місто для противника стане капканом, з якого йому потім буде дуже важко вибиратися.

191
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: